Obec Těšany

Obec Těšany se nachází 25 km jihovýchodně od Brna v okrese Brno-venkov v Jihomoravském kraji. Leží na pomezí dvou regionů - Brněnska a Hanáckého Slovácka. V obci žije k 1.1.2017 celkem 1213 obyvatel.

Naše obec je známá jako dějiště dramatu bratří Mrštíků, Maryši. Zajímavostí je místní barokní kovárna, zámek a Těšanská přehrada, nad kterou se tyčí kaple Panny Marie, postavená jako poděkování za šťastný návrat těšanských občanů z koncentračních táborů. Zdejším rodákem je mimo jiné také čtyřnásobný vítěz Velké Pardubické Václav Chaloupka, jehož úspěchy jsou spojené především se slavným koněm Korokem.

První písemná zmínka o obci je v Zdíkově listině vydané v třicátých letech 12. století.

12. 5.
2020

Přidání svozu odpadů v Těšanech- komunální 14.5.

Vážení občané, ve čtvrtek 14.5. nově přidaný svoz komunálního odpadu, reagujeme na to, že děti zůstávají doma ze školy a také v současnosti plno osob pracuje v režimu home office. Proto jsme se svozovou službou dohodli, že svoz směsného odpadu od dubna do srpna bude nově 1*za 14 dní. Viz rozpis. Se svozovou firmou bylo dohodnuto, že kdo bude mít popelnici na plast plnou, může v den svozu přidat...
Celý článek »

starší články...novější články...