Letní Kino v Těšanech - archivní dokumenty obce

Zveme Vás na promítání kinematografu bratří Čadíků. Každý den pro vás máme připravené také filmy z archivu obce.

Pondělí - Před promítnutím filmu Tátova volha uvidíte sestřih záznamu 1. ročníku Národopisných slavností v Těšanech, pořízeného panem Josefem Komínkem.

Úterý - Před filmem Špunti na vodě uvidíte sestřih zajímavých záznamů ze života v Těšanech v posledních několika letech. Dozvíte se zajímavosti o obci, můžete sledovat zajímavé soutěže místních i přespolních a na závěr překvapení.

Středa - Ve středu Vás zveme na třetí promítání kinematografu bratří Čadíků. Před promítnutím filmu Bezva ženská na krku uvidíte další sestřih zajímavých záznamů ze života v Těšanech v uplynulých letech - pohled z ptačí perspektivy, různé společenské akce, návštěva z minulosti a spousta zajímavostí o Těšanech. Víte například, že těšanský kovář dokázal okovat i čerta?

Čtvrtek - Ve čtvrtek Vás zveme na poslední promítání kinematografu bratří Čadíků. Před promítnutím filmu Anděl Páně 2 uvidíte dnes už historický záznam z prvních Babských hodů v Těšanech. Můžete se podívat na stavění májky u 1. stárky, zvaní po dědině a večerní zábavu ve starém sále U Rotnáglů.

Poděkování za zpracování filmů z archívu obce patří Liboru Langáškovi, kterému pomáhal Lukáš Dostál.