Hlášení místním rozhlasem - slovo starosty k současnému dění

Vážení spoluobčané,

Obracím se na vás, v rámci hlášení místního rozhlasu, poprvé a zcela výjimečně. Nicméně situace je taková, že vyžaduje zvláštní pozornost. Dovolte mi, abych vás, jako váš starosta, požádal o dodržování opatření, které v současné době vláda zavádí. Veškeré kroky, které jsou činěny, je nutné dodržovat. Především potom nošení roušky, šály, šátku či jiné ochrany přes ústa a nos. Dnes vyhlášená opatření přímo zakazují vycházet ven na ulici bez ochrany obličeje. Proto apeluji na všechny občany, aby bez roušky, šátku či jiné ochrany vůbec nevycházeli. Uvědomme si prosím, že nosit roušku není hanba, ba naopak chodit mezi lidi bez roušky je v současné době nepřípustné.

Dnes se nám podařilo zajistit další roušky, které doručíme zdarma všem občanům nad 75 let. Snažíme se zajistit roušky v co největší kapacitě, ale toto není vůbec jednoduché, proto pokud můžete, tak využijte šikovnosti svých rukou nebo rukou vašich rodinných příslušníků, či známých a roušku si ušijte nebo jiným způsobem zhotovte.

Na základě prohlášení vlády lidé ani nebudou moci od půlnoci ze středy na čtvrtek mimo domov bez zakrytých dýchacích cest, ať už rouškou, šátkem nebo šálou. Jedno z dalších opatření je například i to, že od čtvrtka mezi 10 a 12 hodinou budou moci nakupovat v obchodech pouze lidé nad 65 let.

Také krizový štáb obce Těšany zasedl během posledního týdne několikrát. Nejen s krizovým štábem, ale také s radními obce či paní ředitelkou základní školy diskutujeme možná řešení současné situace. Snažíme se o to, abychom co nejvíce pomohli občanům, ale také zavádíme všechna nutná opatření k tomu, abychom zabránili šíření případné epidemie v obci. Nemám doposud žádné informace o tom, že by se koronavir v naší obci objevil. Ale znovu na vás apeluji,  respektujme veškeré zákazy, doporučení, nosme roušky či šátky k zakrytí obličeje a dodržujme všechna další nezbytná opatření. Pokud tomu tak bude, tak věřím, že celou situaci zvládneme bez větších komplikací.

 

Děkuji Vám za pozornost.

Miroslav Zborovský, starosta obce