Kalimero o.s.

Dobrý den, jmenuji se Kateřina Ferinová a již 12 let chodím do zájmového kroužku Kalimero, z toho 3 roky zde působím jako trenér. Živě si pamatuji den, kdy jsem v první třídě poprvé přišla na trénink, který mě nadchl natolik, že jsem vydržela až do dnes. Za tu dlouhou dobu jsem měla možnost procestovat mnoho cizích zemí, získala spoustu vzpomínek, zážitků, ocenění a co je nejdůležitější, tak i spoustu nových přátel.

 A kdo vlastně jsme..? Jsme mažoretkový tým pod vedením paní Dagmar Kubíčkové. Máme dvě hlavní „základny“. Jednu v Těšanech a druhou ve Vyškově. Mažoretkový sport je plný elegance, krásy a energičnosti. Není to jen o práci s hůlkou, ale i s pom-pony, propojené s gymnastikou, baletem a tancem. Choreografie jsou stavěny jako velké sestavy pro 8 až 25 děvčat nebo i jako miniformace, do kterých patří sola, dua, tria či sedmičky. Naše děvčata často mívají více než jednu choreografii.  Holčičky dělíme do skupin podle věku, do dětí – 7 let a méně, kadetek – 8 let až 11 let, juniorek – 12 let až 15 let a seniorek – 15 let a více.

Jak dlouho už fungujeme..?  Vše začalo v roce 2006 v Těšanech. Za tuto dlouhou dobu námi prošlo mnoho děvčat. Některé zůstaly, jiné odešly, ale věřím, že každá si odnesla spoustu vzpomínek a nějakou tu medaily. Zažily mnoho pocitů radosti, nadšení, velkého očekávání, ale i zklamání. To vše k tomuto sportu patří.

Jaké jsou naše úspěchy…? Každý rok začínáme soutěžní sezonu Region Cupem, na kterém se nám zatím vždy podařilo obhájit titul mistryň. Z regionové soutěže se vybojovává postup na Mistrovství Moravy. Dále se pak postupuje na nejvýznamnější soutěž u nás, na Mistrovství České Republiky, z kterého se následně můžeme nominovat na mistrovství Evropy a světa. Každý rok máme nejedno medailové umístění, a to jak ve velkých formacích, tak i v sóloformacích. Náš největší úspěch, který byl zároveň i naším největším snem, se uskutečnil v roce 2015. Tento rok se naše seniorky staly mistryněmi Evropy a to hned dvojnásobnými. Stejná děvčata se mohou pyšnit i titulem více-mistryň světa, který získali v roce 2014.  Úspěchy však nemáme jen v Evropě, ale i ve světě. V roce 2016 jsme byly pozváni na festival v blízkosti Moskvy a měly jsme i možnost si tohle krásné město prohlédnout. Ve stejném roce jsme byly pozváni i do Spojených Arabských Emirátů na festival na oslavu jejich založení, který se konal v Dubaji. Byla to pro nás úžasná příležitost a obrovský zážitek. Součástí festivalu nebyly jen mažoretky, ale i skupiny s různými vystoupeními z celého světa. Díky tmou jsme poznaly nové přátele z jiných zemí.  Další rok jsme byly znovu pozvány ukázat světu, kdo jsme a co umíme, tentokrát do Tunisu. Neděláme však mažoretky pro získání titulů nebo medailí, děláme mažoretky hlavně protože nás to baví.

Jak se k nám dostat..? Je to velmi jednoduché, stačí dojít na některý z našich náborů nebo během září a října přijít na trénink. Naše tréninky probíhají každé pondělí a pátek v tělocvičně v Těšanech od 16:00 hodin. Přihlásit se můžou holčičky již od 4 let.

Cena..?  Za celý rok zaplatíte jen 2 300. V ceně je startovné na soutěžích, veškeré kostýmy, hůlka, pom-pony, cvičky, klubové oblečení  a radost vašeho dítěte.

Zaujaly jsme vás..? Jestli ano, tak neváhejte a na navštivte naši facebookovou stránku Kalimero Vyškov-Těšany nebo webovou stránku www.kalimeroos.cz . Občas to není jednoduché, ale kdyby bylo, nebylo by to pro nás. Pojďte se připojit do naší velké rodiny.

Za celé Kalimero

Kateřina Ferinová

Kontakt:

Dagmar Kubíčková                                                                                    Kateřina Ferinová

tel. 724 134 402                                                                                        tel. 775 387 473

                                                                                                                  e-mail: Ferinovakatka@gmail.com