Těšanský uzel

Dne 7.2.2015 jsme uspořádali tradiční soutěž v uzlování, tentokráte již 2. ročník této soutěže, při které 4 členná družstva ve štafetě vážou jednotlivé uzly – lodní smyčka, úvaz na proudnici, tesařský uzel a ambulantní (plochou) spojku na čas. O tom, jak dobře děti jednotlivé uzly umí, vypovídají i nejlepší časy celé štafety kolem 15 vteřin.

Spolu s nultým pokusným kolem v roce 2013 se tak jedná již o třetí uskutečněnou soutěž v Těšanech. Oproti loňskému roku bohužel účasti nepřála Vvysoká nemocnost dětí v jednotlivých SDH a tak se nás sešlo „jen“ 42 aktivně závodících. Na stranu druhou jsme tak mohli pořádně zauzlovat a vyzkoušet své dovednosti i znalosti například při náhodně losovaných uzlech. Soutěže se účastnili i naši nejmenší v kategorii Přípravka, na plné čáře poráželi i zdatné uzláře z kategorie mladších.

Putovní pohár tentokráte putuje za mladší do Moutnic a za starší do Sokolnic.Vítězům blahopřejeme!

Děkuji všem za účast a skvělou přátelskou atmosféru a těším se na setkání při dalších příležitostech. Děkujeme také paní Simoně Michlíčkové za zdařilou fotodokumentaci celé akce.                                                                                                Petr Vaněček

Více na stránkách SDH Těšany.

Více fotografíí ve fotogalerii.