Rozsvícení vánočního stromu

V pátek 27. 11. 2015 jsme se s mnohými sešli, abychom společně rozsvítili náš těšanský vánoční strom před kovárnou. Třetího ročníku této krásné události se zhostila kulturní komise. Nový strom rozsvítil pan starosta Ing. Miroslav Zborovský.

Předadventní podvečer nám svým vystoupením zpříjemnily děti z mateřské školy a děti ze základní školy. Jejich zpěv uvedl pan Miroslav Zelenka troubením koledy „Ten vánoční čas“ z půdy kovárny. Moderací nás provázela děvčata z deváté třídy Jana Nádeníčková, Svatava Čermáková a Sabina Konečná. O krásné výrobky na „školním jarmarku“ se postarali všichni učitelé s dětmi, kteří nezklamali a opět projevili svoji kreativnost a nápaditost. Doprovodným programem bylo ateliérové focení jednotlivců či rodin na kovárně. A pro zpestření vánoční atmosféry se v ohrádce před kovárnou proháněla dvě kůzlata.

Poděkování při pořádání celé akce patří ZŠ a MŠ Těšany, manželům Dudkovým, spolkům Těšánek, za bezpečnost hasičům. O ozvučení a nasvětlení se postaral pan Milan Strouhal, kterému patří obrovský Dík. S tradiční medovinou a dalšími medovými výrobky přijela paní Alena Partyková a občerstvit jste se mohli ve stánku manželů Svobodových. O důkladné osvětlení vystoupení a jarmarku se postaral pan Pavel Dudek, a díky též pracovníkům obce za podium a nachystání i úklid stolů.

K celé akci byly také pořízeny nové dekory na sloupy veřejného osvětlení v obci, které budou svítit a zkrášlovat naši obec po celou dobu adventní i vánoční. Od stejné firmy byl zdarma zapůjčen barevný sněhulák, který stojí nedaleko kovárny.

 

Mgr. Radka Kučerková

Všechny fotografie z této události naleznete ZDE.