Od 1. května změny ve veřejné dopravě a to jak v Brně tak mimo Brno

Blíží se květen, pro mnohé nejkrásnější měsíc v roce. Z dopravního hlediska však až tak krásný nebude. Od 1. května totiž dojde k řadě změn ve veřejné dopravě a to jak v Brně tak mimo Brno. Přinášíme o nich informace.

 

Ve městě Brně počítejte s dlouhodobou výlukou tramvají do Starého Lískovce. Tramvaje 6 a 8 pojedou jen po Švermovu a odtud pojedou autobusy x6, x8 a upravená linka 61. Mění se i konečné regoinálních linek 401, 402, 403 a 404, které dojedou na Běloruskou, kde bude přestup na tramvaje. Ve městě Brně dojde od 1.5.2021 i k řadě změn jízdních řádů. Od pondělí se pak pojede podle upravených jízdncíh řádů pro pracovní dny! O víkendu nepojedou tramvaje 1 a 6 po Lidické ulici, budou nahrazeny autobusy.

 

Mimo Brno počítejte především se změnami více než 150 jízdních řádů. Ve většině případů jde jen o drobné úpravy. Největší změny jsou v oblasti Ochozi a Křtin. Počítejte i s dlouhodobou výlukou mezi Drnholcem a Novosedly na linkách 174 a 530. Od pondělí do pátku budou vždy dopoledne probíhat výluky mezi Hodonínem a Veselím n. M. na lince S91. Od 6. do 11. května pak proběhnou výluky na linkách S6, R56 mezi Uherským Hradištěm a Starým Městem.

 

Pro vyhledání spojení využívejte raději vyhledávač na našem webu www.idsjmk.cz .

 

První dobrou zprávou je, že nám do systému v následujících dnech přibyde řada zbrusu nových bezbariérových autobusů vybavených silnými klimatizacemi, zatmavenými okny a větším prostorem pro kočárky, vozíčky a zavazadla. Poznáte je podle toho, že jsou v jednotném krajském barevném nátěru. Budou nasazeny na Blanensku, Hodonínsku a Znojemsku. Celkem bude nasazeno přibližně 40 nových autobusů!

 

Druhou dobrou zprávou je, že se díky novým pokladnám v autobusech DPMB podařilo dokončit doplňování úseků na linkách brněnské městské dopravy vyjíždějích mimo Brno. Nově od 1.5. si tak budou moci např. cestující po Bílovicích nad Svitavou koupit úsekovou jízdenku pro cestu po jejich obci mezi nádražím a zastávkou Na Nivách. Zavedení úsekových jízdenek ale nijak nesnižuje ceny jízdného při cestě do Brna.

A třetí dobrou zprávou je, že od 1.5. jsou zavedeny další dvě cyklobusové linky - první 201 sveze o víkendech Brňany od židenického nádraží do srdce Moravského krasu - do Jedovnic.  Druhou - 261 - mohou vyzužít obyvatelé Boskovicka ve směru do Protivanova a Prostějova.  

Přehled změn v letáku ZDE