Jarní bazárek

 

Po několika letech se skupinka asi 10 maminek rozhodla tuto akci v Těšanech obnovit. Nápad vznikl celkem spontánně a vše se nakonec zrealizovalo. Bazárek dětského oblečení  se uskutečnil v sobotu 28.3.2015 v dopoledních hodinách ve výstavní místnosti Základní školy. Akce probíhala již od pátku, kdy zaregistrované maminky pro prodej na bazárku přinášely svoje věci k prodeji. Ty pak organizátorky roztřídily podle velikostí, aby měli nakupující snazší výběr. Maminky tak při podeji nemusely být přítomné a po skončení bazárku a znovurozdělení jejich zbylých věcí si už jen vyzvedly své oblečení a výdělek. 10% z prodaných věcí putoval na provoz bazárku. Utržené penízky budou věnovány na nákup hraček a pomůcek do Rodinného centra na Myšáku, pod jehož záštitou byl bazárek pořádán. 

Na bazárku bylo možné nakoupit oblečení pro děti od 0 do 15 let. Větších velikostí bylo méně než těch do 4 let, ale každá velikost byla zastoupená. Zakoupit jste mohli jarní a letní oblečení jako kalhoty, trička, mikiny, bundy, čepičky, plavky ale i krásné košile a šaty pro vaše děti. Na chodbě před vchodem byly také krabice, kde maminky mohli vkládat věci, které byly určeny k rozebrání. Oblečení, které se nerozebralo, bylo odvezeno na charitní potřeby. A tak jsme i tímto způsobem pomodli dobré věci.

Věcičky k prodeji byly opravdu pěkné a zachovalé, ale spoustu se jich bohužel vracelo prodávajícím maminkám. Přesto, že k prodeji bylo nabídnuto více jak 1000 kusů oblečení, nakupujících nepřišlo mnoho. Věříme, že to bylo tím, že to byl první ročník a občané nevěděli, co od této akce mají očekávat. Proto doufáme, že plánovaný podzimní bazárek, bude v počtu nakupujících úspěšnější a tím budou i prodávající spokojenější. Celkově hodnotíme bazárek jako povedený a již se těšíme na další ročník. Přijdete nás také podpořit?

 

Za celý „tým“ Petra Vymazalová

 

Jak to na bazarku vypadalo se můžete podívat ve FOTOGALERII.